۵ روش بازاریابی محلی

۵ روش بازاریابی محلی

بازاریابی محلی چیست؟

در ابتدا بهتر است که شما با مفهوم بازاریابی محلی آشنا شوید. بازاریابی محلی به هر نوع بازاریابی که خریداران محلی مانند یک شهر و یا محله را هدف خود قرار داده اند، گفته می شود. در اینگونه تجارت های محلی فروشندگان قصد دارند تا به کاربران در نزدیک ترین محل ها به خود، دسترسی پیدا کرده و از وجود ایشان بهره ببرند.

گاهی اوقات به آن بازاریابی محلی، بازاریابی محلی یا بازاریابی فروشگاهی محلی نیز گفته می شود. بازاریابی محلی برای همه افرادی که محصولات و خدمات فیزیکی را می فروشند قابل اجرا است. با این نوع بازاریابی، مشتریان خود را طوری انتخاب می کنید که به تمام تبلیغات فیزیکی پاسخ دهند و به صورت فیزیکی (و نه آنلاین) از شما خرید کنند. البته این نوع بازاریابی برای افرادی قابل اجرا است که علاوه بر مکان فیزیکی، محصول خود را به صورت آنلاین نیز به فروش می رسانند.

نکته اصلی در یک بازاریابی محلی موفق، تعریف شخصیت دقیق خریداران است. این فرآیند به شما کمک می کند اطلاعات جمعیت شناختی و روانی مخاطبان خود از جمله موقعیت جغرافیایی آنها را بهتر درک کنید.. با این داده های مکانی متوجه میشوید که انرژی بازاریابی محلی خود را کجا صرف کنید. در این پست همراه رسپینا باشید تا با 5 روش بازاریابی محلی که می توانند کسب و کار و کسب و کار شما را متحول کنند آشنا شوید.

بازاریابی محلی مختص چه افرادی هست؟

در بیشتر موارد، بازاریابی محلی توسط مشاغل کوچک مانند فروشگاه های رفاه و رستوران های کوچک و یک مرحله ای استفاده می شود. صاحبان مشاغل بزرگ نیز می توانند از آن برای تبلیغ برخی از شعب خاص خود برای تبلیغ محصولات و نام خود در یک منطقه خاص استفاده کنند.

این بازاریابی برای کدام دسته از خریداران موثر است؟

بازاریابی محلی به شرکت اجازه می دهد تا یک پایگاه مشتری دائمی در محل کسب و کار خود ایجاد کند. شعاع نفوذ استاندارد حدود 10 مایل است، اما در بیشتر مناطق شهری که تحرک محلی و تراکم محله بسیار بالاتر است، می تواند حتی کوچکتر باشد.

مردم دوست دارند در نزدیکی خانه خرید کنند و غذا بخورند. به این ترتیب در زمان و هزینه صرفه جویی می کنند. ساکنان یک محله یک «نقشه ذهنی» در ذهن خود ایجاد کرده اند و رستوران ها و مغازه های مورد علاقه خود را روی آن نقشه قرار داده اند. آنها دوست دارند با این طرح خرید کنند و غذا بخورند.

در همان زمان، مشاغل جدید همیشه در حال حرکت هستند (و سایرین در حال بسته شدن هستند)، بنابراین این نقشه ها دائماً به روز می شوند. بنابراین، هر فروشگاه یا رستورانی – و به خصوص جدید – باید سعی کند حضور خود را حتی در محله های اطراف تبلیغ کند تا در این نقشه های ذهنی قرار گیرد.

کسب‌وکارها در محله‌های مختلف تاکتیک‌های بازاریابی محلی متفاوتی را برای مشتریان مختلف اعمال می‌کنند. – این تاکتیک ها مربوط به وضعیت اجتماعی-اقتصادی، ترکیب جمعیتی و ارزش خرید مشتریان است – اما مکان کسب و کار در نظر گرفته شده برای این تجارت به گونه ای فرض می شود که مصرف کنندگانی که در آن محله زندگی می کنند به آن تجارت علاقه مند هستند.

۵ روش بازاریابی محلی

اصلی ترین استراتژی های بازاریابی محلی

 1. مطمئن شوید که وب سایت شما سازگار با موبایل است.
 2. وب سایت خود را بومی سازی کنید
 3. لیست های محلی خود را به وب سایت ها و دایرکتوری های شخص ثالث ارسال کنید.
 4. روی سئوی محلی سرمایه گذاری کنید.
 5. تبلیغات خود را بومی سازی کنید
 6. سرمایه گذاری در رسانه های محلی
 7. در جامعه خود فعال باشید.
 8. رسانه های محلی را فراموش نکنید.
 9. روی تجارت الکترونیک خود نیز کار کنید.

بهترین ایده ها

 1. تبلیغات چاپی را بین مردم توزیع کنید.
 2. اسپانسر محلی شوید
 3. در رویدادهای محلی سرمایه گذاری کنید.
 4. یک مسابقه در شبکه های اجتماعی برگزار کنید.
 5. یک جعبه پیشنهاد و انتقاد ایجاد کنید.

۵ روش بازاریابی محلی !

۵ روش بازاریابی محلی

اما نوبت آن رسیده است که به شما عزیزان 5 تا از بهترین روش های بازاریابی محلی را معرفی نماییم.

1- اگر هنوز کسب و کار خود را در صفحات زرد معرفی نکرده اید، در لیست این صفحات جایی برای خود رزرو کنید. ممکن است مجبور شوید چند ماه تا انتشار نسخه بعدی صبر کنید، اما حداقل همین الان تماس بگیرید تا بدانید آخرین مهلت تبلیغات چه زمانی است.

(منظور از صفحات زرد فهرست راهنمای اطلاعات شرکت ها و شرکت ها است. معمولاً برای هر منطقه چنین فهرستی وجود دارد).

2- فضاهای تبلیغاتی کوچک را در قسمت های مناسب روزنامه های هفتگی یا روزانه اجاره کنید. نکته کلیدی این است که به تبلیغات مشاغل مشابه نگاه کنید و در جایی که معمولاً تبلیغ می کنند تبلیغ کنید.

3- ایجاد وب سایت و رسیدن به صفحات اول نتایج موتورهای جستجو با روش های کاربردی مانند بهینه سازی سایت. تعجب خواهید کرد که چند نفر از اینترنت برای یافتن محصولات و خدمات شما استفاده می کنند.

4- شبکه داشته باشید به گروه هایی بپیوندید که مرتبط با کسب و کار شما هستند و کسب و کار خود را معرفی کنید تا بیشتر در معرض دید قرار بگیرید. کمپین های مختلفی را اجرا کنید و با ارائه کدهای تخفیف و قرعه کشی در مناسبت های مختلف، این کدها را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

5- تبلیغات برای دستیابی به مصرف کنندگان و خریدارانی که در نزدیک ترین مکان ها هستند طراحی شده است. برای یک محصول می توان یک تبلیغ بزرگ و حرفه ای ساخت، مثلاً یک فرد معروف برای تبلیغ یک محصول یا مکانی دعوت می شود. محصولات، خدمات و مواد مورد نیاز نیز ممکن است تبلیغ شوند. به عنوان مثال، یک کافه غذاهای مورد استفاده در منوی خود را تبلیغ می کند.

از روش های بازاریابی محلی فوق برای آغاز راه، پیشرفت و موفقیت کسب و کار خود استفاده کنید.

بازاریابی محلی به شما کمک میکند تا بزرگ شوید.

بازاریابی محلی به شما در رسیدن به مخاطبان جدید کمک می کند؛ رتبه بندی جستجوی شما و ترافیک آنلاین را بهبود میبخشد و به ایجاد شغل در جامعه ی محلی کمک می کند. در این استراتژی های بازاریابی محلی سرمایه گذاری کنید تا مشتریان جدید را به تجارت و محصولات خود جذب کنید.

جمع بندی :

در این پست ما سعی کردیم 5 تا از بهترین روش های بازار یابی محلی رو برای شما عزیزان گردآوری کنیم خوشحال می شویم اگر شما در این زمینه تجربه ای دارید که می تواند به سایر دوستان کمک نماید همین حالا در زیر همین پست با رسپینا به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا